piosenkarka, aktorka, podróżniczka

Urodziła się 18 sierpnia 1979 r. w Człuchowie w województwie pomorskim. Tam dorastała i tam chodziła do Szkoły podstawowej. Za namową taty, jako dziewięciolatka, zaczęła naukę gry na akordeonie, a potem na pianinie, w Ognisku Muzycznym przy Młodzieżowym Domu Kultury. „Pamiętam dzień, w którym dostałam w prezencie pianino. Wówczas to była dla mnie pełnia szczęścia”. W MDK uczyła się też śpiewu pod okiem Dominika Madeja. Następnie ukończyła Liceum Ekonomiczne w Chojnicach w klasie finansów i rachunkowości. Jest absolwentką Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku, gdzie uzyskała stopień magistra Edukacji Muzycznej. Dodatkowo ukończyła także kurs wokalno-aktorski w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Doskonale pamięta lekcje emisji głosu u Wiesławy Maliszewskiej, cenionej śpiewaczki operowej, oraz lekcje gry na pianinie u pani Grażyny Troć. „Lekcje zawsze były ciekawe. Po godzinnej konsultacji, jeszcze osiem godzin siedziałam przy instrumencie, ćwicząc. Ta nauczycielka potrafiła mnie pozytywnie zmobilizować do nauki. Byłaby z ciebie niezła pianistka – powiedziała kiedyś. Takich słów się nie zapomina. To dla mnie wiele znaczyło” – wspomina Alina.

Jednak od zawsze ważniejszy był dla niej śpiew. Grę na instrumencie traktowała jako dodatek do śpiewu. Od dziecka była chętna do występów i prezentowała swoje możliwości wokalne przy każdej możliwej okazji… Jako mała dziewczynka oznajmiała wszystkim, że chciałaby zostać piosenkarką i aktorką.  Od najmłodszych lat szukała kontaktu ze sceną i tak jej zostało do dziś… J

I tak:

W 1998 r. pomyślnie przeszła eliminacje do „Szansy na sukces”
W 1998 r. wzięła udział w Przeglądzie Piosenki Country w Polanicy Zdroju
W 2008 r. zaczęła pobierać nauki śpiewu u Tadeusza Konadora w Warszawie, który tajniki emisji głosu przekazuje wielu polskim artystom.
W 2009 r. wystąpiła w Polskim Ośrodku Kulturalnym w Londynie na zaproszenie George’a Matlocka, dyrektora radia polsko-angielskiego.

Dała mnóstwo koncertów studenckich.

Ponadto potrafi grać na flecie i na gitarze. Przez cztery lata grała w kościele, gdzie prowadziła
Wspólnotę Młodzieżową i animowała wiele mszy.

Kilka razy otrzymała propozycję pracy jako wokalistka na amerykańskich statkach pasażerskich Princess Cruises i Royal Caribbean.

Na swojej drodze spotkała wielu artystów. Z niektórymi podjęła współpracę.

Nagrała piosenki: „Czas odlotu” i „Bo jesteś ty” z muzyką Daniela von Lison’a i słowami Przemysława Brosza. Tę ostatnią można znaleźć na youtube.

W planach ma cykl koncertów poświęconych Annie Jantar.


Próbkę swoich umiejętności aktorskich zaprezentowała w następujących serialach telewizyjnych:

„Ukryta Prawda” – odc. Niemoralna Propozycja (rola pierwszoplanowa:  Julia)
„Sędzia Anna Maria Wesołowska”
„Niania”

Alina Lużyńska, od 2011 roku jest oficjalnym reprezentantem Global Media Distribution na rynku polskim.


Literatura i podróże to jej kolejne pasje. Zwykle jedno wynika z drugiego. Podróże są inspiracją do tworzenia opowieści.
Napisała książkę pt. ,,Łza przeszłości” i pracuje nad kolejnymi jej częściami pt. Spotkałam swoje Anioły. Ilustracje w środku oraz na okładkę stworzył Marek Kubski. Książka zostanie przetłumaczona na język angielski.

Alina, wciąż ma głowę pełną nowych pomysłów i nieustanną potrzebę „ulepszania” świata. Niebawem wyjeżdża do Londynu samodzielnie sfotografować miejsca, które opisała w książce. Potem zamierza odwiedzić Japonię, Afrykę i Indie.

To osoba o niemałym temperamencie i dającej zauważyć się urodzie…

W 2004 r. została finalistką Miss Hawaiian Tropic – Intercontinental Warszawa
W 2011 r. została Dziewczyną Image Ziemi Słupskiej

Od 2016 roku prowadzi firmę Art-East zajmującą się organizacją wydarzeń kulturalnych.

https://otoksiazka.com/index.php/2019/11/10/zmiana-swiadomosci/