„Rozmowy z drzewami”

To lektura, która zmienia poglądy i stereotypy na temat przyrody, zwłaszcza drzew.

Wiemy to już od dawna, że rośliny czują, to nic nowego, że niektórzy przytulają się do drzew w lesie i mówią do swoich kwiatów w ogrodzie albo mieszkaniu.  Jednak to, co pisze o drzewach autorka, przekracza najśmielsze oczekiwania. Drzewa przekazały jej wiedzę o naszej planecie, dzielą się pamięcią naszych własnych korzenie, a przede wszystkim nas uzdrawiają. Każde drzewo ma swoje właściwości, każde ma wiedzę i dary do złożenia człowiekowi, kiedy tylko on zechce je przyjąć, a najpierw uwierzyć, że to jest możliwe.

Drzewa nas uczą i chronią, kochają nas nawet teraz, kiedy jako ludzkość nie liczymy się z nimi, zalewając Ziemię betonem.

To lektura pełna ciepła i miłości, jak sama autorka, która przyjęła na siebie zadanie skontaktowania nas z tak różnym od naszego światem. Książka uczy nas, jak samodzielnie zaprzyjaźnić się z drzewami, jak otworzyć się na możliwość ich uzdrawiających mocy.

Moc jej przekazu zatacza coraz szersze kręgi, coraz więcej ludzi rozmawia z drzewami dzięki jej wskazówkom, wszyscy chcą coś drzewom powiedzieć, zwierzyć się z najtrudniejszych sekretów, albo dostać ważną odpowiedź.

 

Fragmenty z książki:

 

https://otoksiazka.com/index.php/2019/04/30/weronika-dabrowska-2/